Uzak İlişkide Mesafeleri Kısaltmanın Yolları

Bir tatilde tanıştığınız kişi ile uzun mesafeli bir ilişki yaşıyor olabilirsiniz veya sevgiliniz iş dolayısı ile birkaç sene sizden uzak kalabilir. Bu gibi durumlarda mesafeyi kısaltacak belli başlı yöntemleri en pratik şekiller ile sizlere sunmaya çalıştık. Birkaç maddeden oluşan tavsiyelerimiz özellikle uzak mesafeli ilişkiye yeni başlamış olanlar için harika bir kaynak olacaktır.

  • Teknolojiden faydalanın

Eski zamanlarda çok zordur herhalde uzak ilişkiler. Fakat şimdi Skype, Whatsapp gibi iletişim yolları üzerinden görüntülü sohbet edilebiliyor. Her gün akşam vakti veya 2 günde bir muhakkak görüntülü konuşma yapın. Bu konuşma sırasında sanki yanyanaymışsınız gibi bir şeyler anlatın, sohbet edin. O gün yaşadığınız olayları, öğrendiğiniz şeyleri hatta gündemdeki konuları konuşun.

  • Her gün en az 2 kere konuşun.

Görüntülü konuşma ile birlikte ayrıca bir kere de gündüz konuşun. Bunu telefon ile yapabilirsiniz. Bilgi vermek, bir yere gideceğinizi söylemek için yapabilirsiniz. Böylece karşı tarafın da bir yere gittiği zaman söyleme ihtiyacı doğacaktır. Güven sorunu da böylece ortadan kalkar.

  • Orta noktada buluşun.

Eğer günlerce sürecek bir mesafe değilse ortada buluşmaya çalışın. 2 haftada bir veya her ay ortak bir noktada buluşun ve sabah kahvaltısından başlayarak akşam yemeğine hatta gece takılmasına kadar yapın. Böylece birbirinize olan aşkınızı tazeleyebilirsiniz. 2-3 ayda bir de birkaç günlük tatile çıkın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir