Sevgili Olduktan Sonra Öpüşmek mi Önce Öpüşmek mi?

Soru: Flört olarak tanımlanabilecek bir ilişkim var. İlişkimdeki en önemli sorun ise iki tarafın da tam olarak kendini dökmemesi. Yani hislerimizi, duygularımızı biliyoruz fakat bunu kelimelere dökmekten çekiniyoruz. Benim en büyük korkum ise ilk öpücük, ilk öpüşme. Bunun tam olarak sevgili olduğumuzda yaşanması mı gerekir yoksa çıkmaya başlamadan, sevgili olmadan da öpüşmek mümkün mü ?

Cevap: Öncelikle öpüşmek için sevgili olmaya ihtiyaç yoktur. Eğer böyle bir isteğiniz var ise ve karşı taraf buna herhangi bir sorun yaratmayacaksa, bunu hissediyorsanız dilediğiniz gibi öpebilirsiniz. Fakat en büyük sorun bu işlemden sonra yaşanacaktır. Belki o kişi sizi sadece arkadaşı olarak görüyor, size yaklaşımı diğer insanlara yaklaşımından farklı değil. Böyle bir durumda sizden uzaklaşmak isteyebilir, aranıza mesafe koyabilir.

Bu konuda en garanti işlem, birbirinize çok yakın olduğunuz zaman, o kişinin de size geleceğine inandığınız zaman öpmektir. Aslında ilişkinizi ciddi şekilde başlatacak olan şeyin bir öpücük olması da mümkün.

En büyük tavsiyemiz ise ilk öpücüğün zamanını çok uzun tutmamanız. Yani 3-4 aydır takılıyorsunuz ve birbirinize aşıksınız… veya 1-2 aylık ilişkiniz var ve şu ana kadar hiç öpüşmediniz. İşte bu iki durum oldukça gereksizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir