Neden Eski Sevgilinize Dönmemelisiniz

İlişkiler sonsuza dek sürecek diye bir kaide yoktur. Bir ilişkiye başlarız, eğer bir şeyler olursa bu evliliğe kadar gidebilir. Fakat ayrılmak da gayet doğal ve sık karşılaşılan bir durumdur. Birlikteliğe başlayan insanlar zamanla birbirlerini tanırlar ve birbirleri için uygun olmadıklarını anladıklarında birlikteliklerine son verebilirler. Fakat aradan bir müddet geçtikten sonra tekrardan eski defterler açılır ve insanlar acaba yanlış mı yapıyoruz diye düşünürler. Eski seviliye dönmek bazen iyidir ancak bazen de yine aynı şeyler yaşanır ve sonu hüsran olur.

Bitmesinin Nedeni Neydi

İlişki bitti ise bir sebepten ötürü bitmiştir. Bu sebebi çok iyi irdelemek gerekir. Bu sorun çözülmedikçe eski sevgiliye dönmenin hiç bir yararı yoktur çünkü yine aynı şeyler yaşanacaktır ve birliktelik sonlanacaktır. Bu yüzden ya sorunu çözün ya da geri dönmeyi aklınızdan çıkarın.

Zaman Herkesi Değiştirir

Birlikteliğin ilk zamanları herkes için oldukça iyidir. Sonrasında insanlar birbirlerini daha iyi tanımaya başlarlar ve işin rengi değişir. İlişkinin ilk zamanlarında partneriniz sizin için mükemmel bir insan olabilir fakat zaman herkesi değiştirir. Size karşı hisleri değişmiş olmasa bile davranışlarında olan değişiklikler sizin için iyi olmayabilir. Bu da ilişkinin bitmesine yol açar. Bu yüzden eskileri düşünerek geri dönmeye karar vermek biraz saçma olmaktadır.

Her Zaman Daha İyisini Bulabilirsiniz

Ondan başkasını bulamayacığınızı ya da onua kadar iyisini bulamayacağınızı aklınızdan çıkarın. Hayat karşınıza çok farklı insanlar çıkaracaktır. Yeni insanlar tanımalı ve yeni maceralara yelken açmalısınız. Yaşanmışlıklarınız bir tecrübe olarak düşünün ve aynı hataları yeni ilişkilerinizde yapmamaya özen gösterin. İnanın böylesi daha iyi olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir