Mutku Olmak İçin Aşk Yeterli Mi

İnsanlar kendileri için bir aşk aradığını söylerler ancak gel gelelim onu bulduklarında da pek mutlu olduklarına şahit olmayız. Hal böyle olunca aşk mutlu olmaya yetmiyor mu sorusu kafalarımızı meşgul eder. Aşkı bulduğunu söyleyen ancak mutlu olamayan insanların halleri de bu sorumuzu tetikler ve biz de aşkı irdelemeye başlarız.

Filmlerdeki Gibi Olmuyor

Aşkı bulduğunu düşünen insanların zamanla olayların filmlerdeki ya da romanlardaki gibi çiçekli böcekli olmadığını anladıklarını görüyoruz. Gerçekten işler biraz farklı oluyor elbette. Özellikle ciddi kararların alınacağı ve ilişkinin ileri seviyelere taşınacağı durumlarda aşkın tek başına yeterli olmadığını ve gereken başka şeylerinde olduğunu görüyoruz. İşte bu durumda devreye mantık giriyor. Bu tür zamanlarda kişiler duyguları ile değil mantıkları ile karar vermeyi tercih ediyorlar. Özellikle evlilik gibi birlikteliğin ciddi bir seviyeye erişeceği durumlarda aşk tamamen olmasa da rafa kaldırılıyor ve mantıklı kararlar verilmeye çalışılıyor.

Aşk Faturaları Ödemiyor

Birliktelik konusunda en önemli alanlardan birisi de maddiyat. Çiftler beraber geçirdiği zamandan memnun olabilirler ama iş fatura ödemek ya da evi geçindirmek gibi maddi konulara geldiği zaman aralarında ciddi tartışmalar yaşanabilir. Böyle bir durumda aşkın yanına biraz da benzer maddi amaçlar koyulmalıdır ki sorunsuz bir şekilde ileri seviyelere ilerlensin.

Çocuk Konusu

Beraberlikleri en çok sekteye uğratan konulardan biri de çocuk konusudur. Partnerlerin biri diğerinden farklı bir görüşe sahip olduğu zaman bu birlikteliği sonlandırmaya kadar gidebilmektedir. Ya iki taraf da istememeli ya da her ikisi de istemelidir ki bu konu üzerinde tartışma yaşamaya gerek kalmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir