Mastürbasyonun Sağlığa Faydaları

Mastürbasyon, toplumda genel olarak oldukça zararlı bilinen bir şey olmasına rağmen araştırmalar tersini göstermektedir. Herşeyin aşırısının zarar olduğu gibi mastürbasyonun da aşırısı zararlıdır fakat dozunda olduğu zaman  mastürbasyon sağlık açısından faydalıdır. Mastürbasyonun sağlık açısından birkaç faydasını sizlerle paylaşalım.

Stresi azaltır.
Oldukça stresli ve gergin olduğunuz bir gün kendinizle biraz ilgilenmeniz sizi gevşetecek ve rahatlatacaktır.

Ağrılarınızı dindirir.
Oldukça yoğun geçen bir günün ardından baş ağrısı yaşıyorsanız,mastürbasyon yapmak bu ağrıyı dindirmenize faydalı olacaktır. Uzmanlar,mastürbasyonun özellikle adet döneminde kas gerginlikliklerine ve yaşanan kramplara iyi geldiğini belirtmektedir.

Uyumanıza yardımcı olur. Uyku sıkıntısı yaşayan biriyseniz ve uykusuz gecelerden şikayetçiyseniz mastürbasyonun bu konuda size büyük bir faydası olacaktır. Uzmanlar, orgazm sırasında vücut sisteminde büyük bir endorfin dalgası yaşandığını ve bunun da uykuyu getirdiğini belirtiyorlar.

Bedeninizi tanımanıza yardımcı olur.  İlişki sırasında neden daha çok hoşlandığınızı anlamanın en iyi yöntemi bedeninizi daha iyi tanımaktan geçmektedir. Masturbasyon yaparken en fazla haz aldığınız ve en hassas noktalarını keşfe çıkar ve bedeninizi daha iyi tanırsınız. Bu noktaları keşfettikten sonra partnerinizle olan ilişkileriniz daha mükemmel hale gelecektir çünkü ilişki sırasında ne istediğinizin bilincinde olacak ve partnerinizi ona göre yönlendirebileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir