KİŞİSEL: Sanıldığının Aksine

Sevdiği insandan seni seviyorum cümlesini duymak için herkes belki sabırsızlanır. Ancak yapılan araştırmalar kadınların seni seviyorum cümlesini söylerken aynı seviyede cüretkar olmadığını gösteriyor.

Bilim adamlarının yaptıkları araştırmalara göre erkekler ortalama 88 gün içerisinde sevdiklerini, sevdikleri insanlara söylüyorlar. Aynı araştırmaya göre kadınlar ise oratalama 134 gün geçtükten sonra sevgilerinii sevdikleriyle paylaşıyorlar. Hatta yine araştırmadan çıkan sonuçlara göre erkeklerin yüzde otuz dokuzu henüz birisiyle görüşmeye başadıkları ilk aydan karşındakine seni seviyorum der. Kadınların ise sadece yüzde yirmi üçü daha ilk aydan karşısındaki erkeğe seni seviyorum diyor.

Araştırmada bir de şaşırtıcı bir sonuç daha ortaya çıktı. Bu sonuca göre erkeklerin yüzde yetmiş yedisi sanıldığının aksine ilk kez ne zaman seni seviyorum dediklerini, ilk buluşmaları hatırlıyorlar. Genç nesil hakkında da bu araştırmadan şaşırtıcı bir sonuç çıktı. 18 ile 24 yaş arası gençler birbirlerinin elini tutmada ve ilk öpücükte diğer yaş gruplarına göre oldukça geç harekete geçiyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir