Kadınların Orgazm Olmamasının Nedenleri

Erkekler, orgazm konusunda genellikle daha şanslıdır. Erkek ilişkiden istediğini alıp orgazm olurken bazı kadınlar ise orgazma ulaşamaz ve  ilişkiden sonra yatakta mutsuz bir halde uzanmaya devam eder. Peki, birçok kadının yaşadığı orgazm sorununun nedenleri ne olabilir ? Bu konuyu hep beraber inceleyelim.

Orgazm olabileceğine inanmıyordur. Uzun süre orgazm olmayan bir kadın artık orgazm olmayacağına inanmaya başlar ve zihninde sürekli bu şekilde düşünmeye başlar bu da orgazm olmasına engel olur. Bu süreci yaşayan kadınların, zihinsel bir rahatlığa kavuşmaları gerekmektedir.

İlişkiye girmek istememiştir. Günün yoğun geçen temposunda bazı zor durumlar yaşayan ve stresli bir gün geçiren kadın ilişkiye girmek istemiyor olabilir fakat partnerini kıramayıp ilişkiye girmişse bu ilişkiyi istemediği için orgazm olamaz. Bir kadın seks yapmak istemiyorsa orgazm olması oldukça zor olacaktır.

Aklı başka yerdedir. Seks sırasında sadece bedenlerin değil düşüncelerin de bir olması gerekmektedir. Seksten maksimum zevki alabilmek için zihninizin de o sırada orada olması gerekmektedir. Bir kadın seks sırasında başka şeyler düşünüyor ise orgazm olması oldukça zor olacaktır.

Henüz bedenini tam olarak tanımamıştır. Bir kadının bedenini tanıması oldukça önemlidir. Bedenini iyi tanıyan ve haz aldığı noktaları partnerine iyi bir şekilde dile getirebilen bir kadın çok daha kolay orgazm’a ulaşacaktır. Bedenini iyi tanımayan bir kadının orgazm olması zor olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir