Kadınlar Mutsuz Erkekleri Daha Çekici Buluyor

Birçoğumuz hayatımızın aşkını arıyor ve onunla mutluluk içinde geçireceğimiz seneleri hayal ederek yaşıyoruz. Oysa yapılan araştırmalar neticesinde durum aksini gösteriyor. Yapılan araştırmalara göre Kadınlar mutsuz erkekleri daha çekici buluyor. Daha açık bir tabirle kadınlar az gülen erkekleri daha fazla beğeniyor. Peki,kadınların mutsuz erkekleri daha çekici bulmasının sebebi ne olabilir ?

İliskiler.org adresi olarak sizin için bu soruyu araştırdık ve iki önemli tespite ulaştık.  Birinci tespitimiz şu şekilde; Kadınlar mutlu görünen erkeğin  rekabetçi bir ruh ve güçten yoksun olduğu düşüncesine kapılıyor. Daha açık bir tabirle, Etrafına gülücükler saçan, arkadaş canlısı bir erkek kadınlar tarafından fiziksel olarak güçsüz olarak algılanıyor.

İkinci tespitimiz ise şu şekilde, Mutlu görünen erkekler kadın tarafından güvensiz olarak algılanıyor ve kadınlar genel olarak mutsuz görünen erkekleri daha güvenilir buluyor. Bu tespitler tüm kadınlar için geçerli olmasa da genel olarak kadınların çoğunluğunun bu yönde düşündüğü anlaşılmaktadır.

Peki, Kadınlar Hangi İfadeleri Daha Çekici buluyor ?

Kadınlar için en önemli iki ifade Güven ve Gurur’dur. Birçok kadın bakışlarıyla kendine güvendiğini belli eden ve kendinden emin olan erkeği çekici bulmaktadır. Ses tonuyla,vücut diliyle,bakışlarıyla  kendinden emin bir şekilde davranan erkek diğer erkeklere göre her zaman bir adım daha öndedir. Kadınların bu erkekleri daha çekici bulmasının altındaki neden ise genellikle kendilerini koruyabilecek güvenli bir liman aramalarından kaynaklanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir