İlk Buluşmada Sorulmaması Gereken Sorular

Soru: Yarın uzun zamandan beri ilk kez bir kız ile buluşacağım. Bu konuda şüphelerim var. En büyük sorunum ilk buluşmada sormamam gereken konular. Esprili, yerimi bilecek, onu memnun edecek şekilde davranmaya özen göstereceğim ama soru sorarken nelere dikkat etmem gerekiyor bilmiyorum.

Cevap: İlk buluşmada sorulmaması gereken soruları aşağıda sıralayalım…

  • Daha önceki ilişkilerinden bahsetmeyin. Karşınızdaki kişinin bir önceki veya farklı bir ilişkisinde sorun yaşadığını, hatırlamak istemediği olayların başından geçtiğini farz edin. Böyle bir durumda konuşmak istemeyecek hatta üzülecektir. İlk buluşmadan üzmeye başlamanız ise büyük bir olumsuzluk.
  • Maddi konulardan bahsetmeyin. Kendi maddiyatınız ve karşı tarafın maddi durumu ile ilgili çok fazla konuşmayın. Bir ilişkide en önemli hususlardan birisi maddi konuların devreye girmemesidir.
  • Ailevi sorular sormayın. Karşı tarafın ailesi ile ilgili sorular sormak kimi zaman sıkıcı olabilir. Çünkü bu tip sorular karşısına binlerce kez çıkmıştır. Bir kere daha çıkması kişiyi rahatsız edebilir.
  • Bakire / Bakir olmasını sorgulamayın. Eğer bu tip bir konuya önem veriyorsanız bile ilk gün sakın bu soruyla gelmeyin. İtici ve can sıkıcıdır hem sorulması hem de cevaplanması.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir