İlk Buluşmada Nasıl Davranmalıyım?

İlk defa tanıştığınız biriyle buluşmaya gideceksiniz işiniz biraz zor. Özellikle daha önce tanışmadığınız biri ile tanışmanın verdiği heyecan ve mutluluk işinizin daha da zorlaşmasına neden olacaktır. Bu yüzden ilk buluşmaya giderek yapmanız gereken hazırlıklar bulunmaktadır.

Nelere dikkat etmelisiniz?

İlk olarak dikkat etmeniz gereken burada mekan seçimi olacaktır. Özelikle sessiz ve son derece sade bir mekan gitmek etkili iletişim kurmak açısından son derece önemlidir. Bu yüzden mekan seçimini iyi yapmalısınız.

İlk buluşmaya giderken yalnız gitmeye özen gösterin. Bunun nedeni ise iletişime geçerken baş başa kalmanız samimi konuşma ortamının doğmasına neden olacaktır. Bu yüzden burada baş başa görüşme dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

İlk buluşma sırasında dikkat etmeniz bir diğer konuda iletişime geçerken göz temasını kurmak olacaktır. Göz göze yapılan iletişimlerin her zaman güvenilirlik duygusu vermesi karşı taraf için son derece önemli olduğundan dolayı mutlaka göz teması ile iletişime geçmeniz oldukça dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir