İlişkilerde Yaş Faktörü Ne kadar Etkilidir

Kendisinden yaşça büyük birine aşık olan insanları hep görürüz. Genelde erkeğin bir kaç yaş büyük olması toplumumuzda normal karşılanmaktadır. Fakat bazı durumlarda kadınların da kendilerinden büyük olan beylere ilgi gösterdiklerine ve aşık olduklarına şahit oluruz. Toplumumuzun bir kesmi bu durumu yadırgasalar da bunun avantajları olacağı gibi dezavantajları da elbette olacaktır. Peki nedir bunlar?

Öncelikle böyle bir durumlar karşı karşıya olduğumuz zaman toplumun bizlere dayattığı yaş ile ilgili olan bütün şeylerden sıyrılalım ve ilişkinin tadını yaşamaya başlayalım. Kadın ve erkek vücudunu biyolojik olaran incelediğimiz zaman bayanların daha önce olgunlaştığını görürüz. Ergenlik dönemine erkeklerden daha önce giren bayanlar biyolojik olarak beylere göre daha hızlı gelişim gösterirler. Yaş konusunda dikkat edilecek konulardan birisi de budur. Partnerlerin birbirlerini mutlu edebilmeleri için ten uyumunun olması gerekmektedir. Aşırı büyük yaş farklarında bu sorun oluşabilir.

Uzun süreli birlikteliklerde kişilerin tecrübleri ve karakter olarak olgunlaşmaları önem kazanır. Bayanlar karakter olarak da erken olgunlaşma gösterirler ve bu nedenden dolayı genelde kendilerinden bir kaç yaş büyük erkeklerden hoşlanırlar. Erkeğin çok az büyük olması sağlıklı bir ilişki için idealdir. Ancak bu şu anlama gelmesin: kadının büyük olduğu ilişkiler iyi değildir.

Bu hayatta yaşanmışlıklar ve tecrübe önemlidir. Öyle erkekler var ki henüz yolun başında olmalarına rağmen hayat tecrübesini kazanmışlardır. İşte bu beyler kendilerinden yaşça büyük bayanlar ile birlikte olmakta da sorun görmezler ve ilişki sırasında  üzerine düşem görevleri yaparlar. Bir birliktelikte partnerlerin mutlu olmaları için tek gerekli şey anlayıştır. Her iki taraf da birbirlerini anlayıp sorunları çözdükleri sürece yaş ve diğer faktörler teferruat olarak görülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir