İlişkiler Neden Çıkmaza Girer

Bütün çiftler ilişkilerine bir heyecan ve istek ile başlarlar. Ancak zamanla bu heyecan kaybolur ve yerini kavgalara bırakır. Çiftler birbirlerine zarar vermeye başladıkları zaman ise ilişkiyi sonlandırmayı düşünürler. Peki olayları bu duruma getiren şey nedir? Neden oldukça iyi başlayan bir birliktelik bu duruma gelmektedir?

Birbirini Tanıma Ve Yabancılaşma

Çiftler zaman geçtikçe birbirlerini daha fazla tanımaya başlarlar. Bu durum onların birbirlerine daha fazla bağlanmasını sağlayabileceği gibi aynı zamanda onların yabancılaşmasına da neden olabilir. Bunun sonucunda birlikte yapılacak aktiviteler her iki tarafa da zevkten çok zarar  verir. Bu da ilişkinin sonucunu etkileyen önemli bir faktör olur.

Farklılık Eşitliğe Engel Değildir

İnsanlar hiçbir zaman birbirleri ile aynı düşüncelere, aynı görüşlere veya aynı zevklere sahip olamayacaklardır. Her zaman farklı olan bir şeyler olacaktır. Çiftler birbirlerinin farklı özelliklerini değiştirmek yerine onları kabullenmelidirler. Birbirlerinin eksiklerini ise tamamlamak için mücadele verilmelidir. Böylelikle çok daha uzun sürecek bir ilişki yaşanır.

Erkekler Kadınlardan Ne Bekler

Erkekler, eşlerinin onlara ihtiyaç duymasını isterler. Böylece eşinin ihtiyacını giderebilecek ve takdir edilecektir. Beyler, eşleri tarafından takdir edilmeyi beklerler.

Kadınlar Erkeklerden Ne Bekler

Aslına bakarsanız bayanların pek fazla bir şey beklediği yoktur. Onlar en çok sevilmek isterler. Partneri tarafından sürekli sevildiğini hissetmek ve ondan gelecek güzel şeyler duymak isterler.

Affedilemeyecek Davranışlar

Her iki tarafından affedemeyeceği bir şeyler vardır. Bunlar olduğu zaman ilişkinin sonuna gelinmiş demektir çünkü karşı tarafın affetmesi pek mümkün değildir. Erkekler sadakatsizlik konusunda tolerans tanımazken kadınlar ile şiddt ve sadakatsizlik konusunda affedici değillerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir