İlişkide Yaşanılan Sorunlar Evlilik ile Biter mi?

Soru: Uzun soluklu bir ilişkim var hatta kısa dönem askerlik yapıp geldim ve ilişkim devam ediyor. En büyük sıkıntımız, çok sık olmasa da kavgalarımız. Söz ve bağırış üzerine kurulu bu kavgalar o kadar küçük sebeplerden oluşuyor ki bazen sorun çözülünce biz bile şaşırıyoruz. Evlilik yaşının da gelmesi ile birlikte sevdiğim kişi ile evlenmeyi düşünüyorum fakat evlilik ile birlikte bu sorunların kalkıp kalkmayacağı veya azalıp azalmayacağı konusunda fikrim yok.

Cevap: Ülkemizde evlilik kutsal bir sıfata sahiptir. Eğer kültürüne bağlı insanlarsanız evlilik vazifesine önem verirsiniz. Bu durumda ise tartışmalarınızı azaltmaya çalışırsınız. Kıskançlıktan dolayı yaşanılan kavgalar yavaş yavaş azalır çünkü siz en önemli seviyeye gelmişsinizdir. Küçük sebepler de zamana bağlı olarak azalma gösterir. Bir de bu duruma 3. bireyi de soktuğunuzda her şey daha iyiye gidebilir. Tabi bu tamamen size bağlı.

Fakat dikkat edilmesi gereken hususların başında özellikle ilk sene karşılıklı olarak güvenin sarsılmasına engel olmaktır. Bu senede yaşayacağınız en ufak sorun size ileriye dönük problemler yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir