İlişkide Özür Dilemek İlişki için Önemli midir?

İkili ilişkilerde sevgililer arasında veya eşler arasında zaman zaman ciddi sorunlar meydana gelmektedir. Ancak bu ciddi sorunların meydana gelmesine zemin hazırlayan durumların genellikle iki tarafında özür dilemek yerine sorunu karşı tarafta aramasından kaynaklandığını belirtmek istiyorum.

Hata yaptığımda ne yapmalıyım?

Siz hata yaptıysanız ve bu konuda sevdiğiniz kişiden özür dilemek zorunuza gidecekse bu ilişkinin yıpranmasına neden olmaktadır. Bu yüzden hata yaptığınız zaman sevdiğiniz kişinin kalbini almak için yapmanız gereken aynı hatayı özellikle bir daha tekrarlanmak üzere özür dilemek olmalıdır. Özür dilemek en büyük erdem olduğundan dolayı burada kendinizi özür dilerken kötü hissetmek yerine sevdiğinizi mutlu ettiğinizi düşünerek daha olumlu bir hava yakalama şansını bulursunuz.

Özür dilediğiniz zaman karşı tarafında sizde oluşacak olan suçluluk psikolojisinden sonra size daha fazla önem verecek olması ilişkinizde level atlamanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden hata yaptığınız zaman mutlaka ama mutlaka sevdiğiniz kişinin güvenini kazanmak için özür dilemeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir