İlişkide Özel Fotoğrafları Paylaşmak

İnsanlar en acı anlarını, en mutlu oldukları anlarını veya en güzel anılarını paylaşmaya her zaman meraklı olmuştur. Sosyal medya üzerinde paylaşılan pek çok bilgi ve fotoğrafın kaynağı da bu meraktan geliyor. Ancak ilişki durumunu veya özel fotoğrafları sosyal medyada paylaşmak ne kadar doğru merak konusu.

KızlarSoruyor.com sitesi tarafından 5 binden fazla üyesi ile yaptığı ankete göre kızlar ve erkekler bu konuda hem fikir. Facebook üzerinden ilişki durumunun paylaşılmaması gerekiyor. Sonuçlara bakıldığında hem kızların hem de erkeklerin yarısından fazlası Facebook üzerinden ilişkinin açıklanmasının gereksiz olduğunu belirtiyorlar.

Sosyal medyada ilişki gibi detayları paylaşmak zararlıdır diyenler olduğu gibi tam tersini söyleyenler de vardır. İlişkisi Yok kitabıyla bu soruya cevap bulan İletişim Uzmanı, Eğitmen ve Sosyal Medya Danışmanı Nurhan Demirel’in kitabından yola çıkan Kızlarsoruyor.com, üyelerine bu soruyu sordu. 5165 kişinin yanıtladığı ankette kadın ve erkeklerin yüzde 48’i (2490 kişi) ilişki durumunun açıklanması gerektiğini düşünüyor. Yüzde 52 (2675 kişi) ise “Hayır, Facebook’ta ilişki durumu açıklanmamalı” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir