Gerçek Aşk Nedir?

Aşkı anlamak için ilk önce kişinin kendisini tanıması ve kendisi ile barışık olması gerekir. Kendi sınırlarını göremeyen, kendini tanımayan insanların gerçek aşka ulaşması imkansızdır. Bu tip insanlar sadece aşık olduklarını düşünürler. Ancak gerçekte hissettikleri bu duygu aşk değildir. Öncelikle aşkın bir bağlılık olduğunu düşünmek hatadır. Aşk insanları özgür kılar. Sahiplenmek ise aşka vurulacak en büyük darbedir. Eğer sevdiğinizi kendi malınız gibi görüyorsanız bu aşk olamaz.

Aşk karşındakini özgürce sevebilmektir. Egolardan arınıp karşıdakini olduğu gibi kabul edebilme sanatıdır. Eğer aşk bir insana bağlılığa dönüşürse işte o zaman bu ilişki olur. Eğer bir insanı seviyorsan onun kanatlarını kırmamalısın ve onun özgürce uçmasına yardımcı olmalısın. İşte gerçek sevgi böyle olur. Şuanda bırakın sevdiğimiz insana kanat takmayı bırakın onun mevcut kanatlarını da kırıyoruz.

Aşk biyolojik bir ihtiyaç değil, aşk ruhsal bir ihtiyaçtır. Daha derinlerde saklanan ve dünyada az insanın gerçek anlamda yaşadığı kutsal bir duygudur. Aşk koşulsuz bir şekilde karşıdakini sevmektir. Eğer koşullara bağlanırsa artık orada aşk değil çıkar ve ego vardır. Egonun olduğu yerde gerçek aşk barınamaz. Egosuzluk durumunda ancak gerçek bir aşk yaşanabilir. Aksi halde orada gerçek bir aşktan söz etmek imkansızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir