Evlilik Aşkı Öldürüyor

Yaşanılan aşk ne kadar büyük olursa olsun bunun bir ömrü olduğu su götürmez bir gerçek. Ancak bu aşklar ölüyor demeyelim de daha çok şekil değiştiriyor.
Evlilik insan hayatının en önemli dönüm noktalarından bir tanesidir. Evlilik ile iki insan tek bir hayatı yaşayacakları yeni bir döneme adım atarlar. Her yeni başlangıçta da olduğu gibi burada da değişime bir direnç olacaktır. Alınan evlilik kararı ne kadar ortak bir karar olsa da, sonuçta her iki insanın hayatı değişmiştir bile. Sancılı bir sürecin başlangıcı olabilir. Bir çok insan ailesinin güvenli ve huzur dolu evinden ayrılırken bir karamsarlık dönemimden geçer.
Evlilikten kararından sonra asıl sıkıntılar artmaya başlar aslında. Yani söz, nişanlılık gibi dönemlerde problemlerin arttığı görülür. İki sevgili olan çift flört döneminde daha sorumluluk almamıştır. Aileleriyle veya kendi evlerinde daha bağımsız bir hayat sürdürüyordur. Oysa evlilik ile artık bir aile olacak, sorumluluklar ve beklentiler değişecektir. Ortak karar almak, güç dengesi, fikir ayrılıkları, para meseleleri, ailelerin kültürel farkları ve bunun gibi birçok sebeple çift birçok sorun yaşayabilir.
  1. evlenmeden önce yaşantımız çok güzeldi sevgili olmak gezmek tozmak aşk kavgalar falan vb şeyler ama evlenince bu kadar yaşanmışlar bir anda farklı nokta gelebiliyor aslında evlilik daha çok aşık ediyor seni ama hayat şartları el vermeyince çok zor oluyor o yüzden evlenmeden önce gençliniz sevgili olmanın tadını çıkarın sonra evlendikten sonra bekar oldugunuz gibi bir yaşantı sizi beklemiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir