Evlenmekten Son Anda Vazgeçmek Mümkün mü?

Soru: 6 yıllık sevgilim geçtiğimiz günlerde bana evlenme teklifi etti. Ben de yaptığı sürprize dayanamayıp evet dedim ama aslında çok da hazır değilim. Şimdi aileler de çalışmalara başladı ama ben şu an için istemiyorum. Hiçbir tarafı kırmadan, sorun yaşamadan bunu uzatmak mümkün olur mu?

Cevap: Sadece teklifi kabul etmek aslında süreyi uzatmanız için imkan tanırdı size, ama aileler de öğrenince, hazırlıklara başlanınca aslında bir nevi çıkmaza giriyor. Tabi, şu an istemiyorum dediğinizde kimse sizi engellemez fakat bu sizin de dediğiniz gibi herkesi kırabilecek durumda. Bu konuda çok fazla alternatifiniz bulunmuyor. Tavsiyemiz, olaylardan kendinize bahane üretmeniz yönündedir. Örneğin bir yakınınız öldüğünde bunu bahane edebilir, bir işiniz var ise bunu bahane edebilirsiniz. Bu durumda her iki taraf da sizi haklı görebilir veya sesini çıkaramayabilir.

Fakat size tavsiyemiz kararlarınızı çok geç olmadan alın. Eğer nikah masasında fikrinizi değiştirirseniz bu hayatınızı çok kötü şekilde etkileyebilir. Bu yüzden gün belli olmadan, her şey tamamlanmadan sorununuzu çözün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir