Evlenmek mi Daha Zor Yoksa Boşanmak mı ?

Evlilik sürecinde yaşanan sıkıntılı süreci evlenen ya da evlenmeye hazırlanan hemen hemen herkes bilir. Peki evlenmek mi daha zor yoksa boşanmak mı ?

Evlenmenin de boşanmanın da kendine ait zorlu süreçleri vardır. İyi bir temele oturtulmayan evlilik zamanla çürümeye mahkumdur ve boşanma sürecine kadar gider. Fakat anlaşarak, birbirini severek evlenen evlenme hazırlığı yapan çiftler bu süreci çok daha rahat bir biçimde atlatabilirler. Eğer karşınızdaki kişiyi seviyor ona aşıksanız ve onun doğru kişi olduğuna eminseniz evlilik için en önemli adımı atmışsınız demektir. Daha sonra ise ailelerin tanışması vesaire birsürü detayla uğraşmanız gerekecek ve asıl zorlu süreç bundan sonra başlayacaktır.

Evlendikten sonra ve cicim ayları geçtikten sonra ise birçok çift mutlu olmadığını farketmeye başlıyor ve ilişkinin yürümediğini dile getirmeye başlıyorlar. Bu süreçte de boşanma kararı alabilirsiniz. Boşanmaya karar vermek ve bu karar sürecinde yaşanılanlar ise oldukça zorlu süreçlerdir. Elinizden geldiğince evliliğinizi kurtarmaya çalışmanızı öneririz.

Evlilik mi zor boşanmak mı ?

Sorunun cevabına gelecek olursak ikisinin de kendine göre zorlukları vardır. Fakat evlenmek daha kolaydır. Evliliğiniz başında eşinize alışmakta zorluk çekerken boşanma sürecinde ise alıştığınız kişiden ayrılmakta daha çok zorluk yaşayabilirsiniz. Sevdiğimiz, beraber vakit geçirdiğimiz insandan kopmak, onunlar birleşmekten daha zorlu bir süreçtir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir