Etkileyici Görünmek İçin Yapabileceğiniz 7 Öneri

Gerek özel yaşamda gerekse sosyal hayatta karşımızdakini Ken etkileyebilmek oldukça önemlidir. Bir iş görüşmesinde karşınızdaki kişiyi etkilemeniz işe alım sürecinizi hızlandırır ve sizi işverenin gözünde daha özel kılar. Yine aynı şekilde karşı cinsi etkilemekte özel hayatınızı daha mutlu bir hale getirir. Bu yazımızda daha etkili görünmenizi sağlayabilecek 7  öneri paylaşacağız sizlerle.

1) Kendinize Güvenin. Özgüven karşınızdakini etkileyebilmek için olmazsa olmazdır. Unutmayın ki siz kendinize güvenmezseniz kimse size güvenmez.

2) Gündemden Haberiniz Olsun.  İletişim kurabilmek ve günlük hayatı takip ettiğinizi belli etmek için gündemden haberiniz olsun.  Hayatta neler olup bitiyor bunları bilin.

3) Az ama Öz konuşun. Konuştuğunuz zaman söylediğiniz cümleler net ve keskin olsun. Çok konuşan çok yanılır unutmayın.

4) Göz Teması Kurmaktan çekinmeyin. Karşınızdaki kişi ile konuşurken göz temasından kaçınmayın,sağa sola bakınmayın. Göz temasından kaçınmanız hem karşınızdaki kişiye saygısızlık olur hem de sizin kendinize pek güvenmediğinizi gösterir.

5) Gizemli Olun. Hakkınızdaki her şeyi hemen anlatmayın. Çok ketum olmayın ama mutlaka karşınızdakinin ilgisini çekebilecek gizemli bir şeyleriniz olsun.

6) Doğal Olun. Başka birisi olmak için kendinizi kasmayın. Yapmacık,kendini beğenmiş,ukala birisi olmak sizi muhatabınızdan soğutacaktır. Samimi ve doğal olun.

7) Gerçekçi Olun. Kendinize ait fikirleriniz olsun ve bu fikirleri savunmaktan çekinmeyin. Başkasının lafıyla veya fikirleriyle hareket etmeyin. Bir konu hakkındaki düşüncenizi gerçekci bir şekilde dile getirmekten çekinmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir