Eski İlişkinizin Hatıralarından Nasıl Kurtulursunuz ?

Geçmişte yaşanılan  güzel bir ilişkinin etkisinden kurtulmak oldukça zaman alıyor fakat şu da bir gerçek ki eski ilişkinin hatıralarından kurtulmadan yeni bir ilişkiye başlamak mümkün değil. Bu sebeple eski ilişkinizi unutup hayatınıza devam edebilmeniz için size birkaç faydalı bilgi vereceğiz.

Duygusal Davranmayın.

Biten bir ilişki sonrası çoğunlukla karşı taraf suçlanır ve kendimizde varolan hataları görmeyiz.  Bu aslında oldukça yanlıştır. Çünkü karşı tarafı suçlu olarak görmeniz kendinizi kurban olarak görmenize sebebiyet verir. Hayatınızı kontrol altına almak istiyorsanız bu tür duygulardan kurtulmanız gerrekmektedir.

Ayrılık Sebebini anlamaya çalışın.

Ayrılıktan sonra ilişkinin neden bittiğini anlamaya çalışın. Terkeden de olsanız terkedilen de olsanız ilişkiyi gözden geçirerek sebebini öğrenmeye çalışın. Olanlara anlam verirseniz  ve eski ilişkinizin etkisinden çok daha rahat kurtulabilirsiniz.

İletişim Kurmayın.

İlişkiniz bittikten sonra hal hatır için sormak bile olsa çeşitli bahanelerle eski sevgilinizi aramayın,sormayın. Mümkünse karşı taraftan gelen arama ve mesajlara da cevap vermemeye çalışın.Eski ilişkinizi unutmak istiyorsanız iletişimi kesmeniz atacağınız en büyük adım olacaktır.

Kötü Anılarınızı Hatırlayın.

Eski ilişkinizi düşünürken güzel anı ve hatıraları düşünmek yerine onunla olduğunuz zaman yaşadığınız kötü anı ve hatıraları,kavgaları hatırlayın. Kötü anıları,tartışmaları,kavgaları hatırlamanız eski ilişkinizin etkisinden kurtulmak için en etkili yöntemlerinden birisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir