Erkekler Neden Aldatırlar

İlişkilerin en hassas konularından biri olan aldatma konusunu irdelemeye başlamadan önce belirtilmesi gereken bir şey var. Bir erkek tarafından aldatılmış olmanız sizi çirkin ya da tahammül edilemeyen bir kadın yapmaz. Ancak erkekler bazı durumlarda eksiklikler görüyorlar ki aldatma ihtiyacı duyuyorlar. Peki bu eksiklikler nelerdir?

Duygusal Tatminsizlik

Aldatan erkeklerin en büyük sebeplerinden biri de duygusal boşluk. İlişkide olduğu kişi tarafından yeterince sevilmediğini düşünen erkekler çareyi başka yerlerde arıyorlar. Aldatan erkeklerin %48’inin nedeni budur. Partnerinizin sadece biraz daha fazla seks için böyle bir şeye kalkıştığını düşünüyorsanız bu konuda yapılan araştırmalar göstermektedir ki aldatan beylerin sadece %8’i böyle düşünmektedir. Toplum üzerinde erkeklerin cinsel hayatlarında mutlu olmasının gerekliliği üzerine bir kanı bulunuyor. Ancak duygularını belli etmekten kaçan beyler, duygusal bir tatminsizlik yaşadıklarında partnerlerinden bu konuda talepte bulunamıyorlar ve bu da aldatmayı doğruyor. Onların da bayanlar kadar ilgiye ve övgüye ihtiyacı olduğunu kesinlikle unutmayınız.

Suçluluk Duygusu

Bu eylemi gerçekleştiren beylerin %66’sı bu sırada suçluluk duymaktadırlar. Ancak aynı zamanda %68’i ise sevgililerine ya da eşlerine sadık olduklarını düşünmektedirler. Böyle bir ikilemde olmaları onların nasıl bir ruh hali içinde olduklarını anlamamıza yetiyor. Onları bir an bile boş bırakmaya gelmiyor.

Çevrelerinden Görüyorlar

Aldatan kişilerinin %77’sinin etrafındaki bir arkadaşı da aynı eylemi gerçekleştiriyor. Özellikle en yakın arkadaşlarının bunu yaptığını görenler, düzgün bir insan olarak tanıdıkları bu kişiden örnek alıyorlar ve bu işe kalkışıyorlar.

İş Yerinde Tanışıyorlar

Yapılan araştırmalara göre karısını aldatanların %40’nın diğer kadını iş yerinde tanıdığını gösteriyor. Öyle ki iş yerlerinde olan iş arkadaşlığına biraz duygusallık karıştığı zaman bu tür bir durum ortaya çıkabiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir