Cinsel Yaşamda Yapılan Hatalar

Cinselliğin hayatımızda önemli bir yer tuttuğunu hiçbirimiz inkar edemeyiz herhalde. Kadın ya da erkek fark etmez cinsel yaşam herkesin hayatında önemli bir yer tutar fakat kadınlar cinselliği konuşmayı doğru bulmazlar ve bundan pek bahsetmezler. Bu maalesef ülkemizin gerçeği kadının bu tür muhhabetleri yapması toplum tarafından ayıplanmaktadır.

Cinsel yaşamda sık yapılan hatalardan biraz söz edelim.

Ön sevişme yapılmaması. Birçok çift cinsel birlikteliği sadece cinsel birleşmeden ibaret görmektedir. Oysa bu büyük bir hatadır. Cinsel ilişkiye girmeden önce birbirinize dokunun ve partnerinizin zevk aldığı noktaları öğrenmeye çalışın. Hem erkeğin hem kadının cinsel ilişkiden yeterli hazı alması için ön sevişme şart.

İkinizde sevişmek istediğinde sevişin. Cinsellik tek başına yapılabilecek bir eylem değildir. Bu sebeple mutlu bir cinsel birliktelik için iki tarafında istekli olması oldukça önemli.

Farklı Şeyler deneyin,Monotonlaşmayın. Cinsel ilişkinin sürekli aynı pozisyonlarda,aynı yerde ve mekanda olması heyecanının kaybolmasına neden olabilmektedir. Bu sebeple birbirinizden sıkılmamak için farklı pozisyonlar ve farklı yerler denemekten çekinmeyin.

İletişiminiz iyi olsun. Çoğu çift cinsel birliktelik sırasında konuşmaktan utanır ve çekinirler. Oysa ilişki sırasında zevk aldığınız şeyleri partnerinize söylemeniz ve iletişim halinde olmanız ilişkiniz açısından oldukça faydalı olacaktır. İyi bir iletişim olmadan iyi bir cinselliğin olması oldukça zor bir ihtimal gibi görünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir