Cinsel İlişkide En Sık Yaşanan Sorunlar

Yapılan araştırmalar her 3 kişiden birisinin yaşamının bir bölümünde cinsel ilişki yaşarken bazı sorunlar yaşadığını göstermektedir. Bu makalemizde cinsel ilişki sırasında en sık yaşanan sorunları ele alacaz.

Erken Boşalma

Cinsel ilişkide en sık yaşanan sorunlardan birisidir. Erkekler  için tamamen bir kabus olabilmektedir. Erken boşalma erkekte güvensizlik hissi yaratmakta ve cinsel ilişkiden soğumasına yol açabilmektedir.  Yine kadın da Erkekten yeterli perfomansı göremediği için tatmin olamamakta ve bu ilişkinin zarar görmesine neden olmaktadır.

Kadında İsteksizlik

Kadınlar bazı dönemlerde baş ağrılarını ve hasta olduğunu bahane ederek cinsel ilişki yaşamaktan uzak durmaya çalışmaktadır. Bunun asıl sebebi ise Kadında isteksizliktir. Kadında yaşanan bu isteksizlik sık sık tekrarlandığında ve sürekli hale geldiğinde ilişki yara almaya başlamaktadır. Bu sorunu yaşayan kadınların hekime başvurmaları gerektiği uzmanlar tarafından belirtilmektedir. Çünkü isteksizliğin altında yatan birçok farklı sebep bulunabilmektedir.

Cinsel Uyumsuzluk

Sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için cinsel uyum’un iyi olması gerekmektedir. Cinsel uyum ise çiftin sadece yaşadıkları cinsellikten zevk almasını değil, aynı zamanda ilişkiyi duygusal açıdan besliyor, çiftin birbirine güvenle bağlanmasını ve ilişki ile ilgili yaşadıkları zorlukları  görmezden gelmelerini sağlıyor. Cinsel uyumsuzluk yaşayan kişiler doyumlu bir cinsellik yaşayamıyor ve yavaş yavaş birbirinden uzaklaşmaya başlıyor. Bu da ilişkiye ileride tamiri mümkün olmayan zararlar vermeye neden olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir