Cinsel Gücü Arttıran Besinler

Evliliklerin temel taşlarından birisi olan cinsellik, bir süre sonra monotonlaşabiliyor. Bu durumda çiftler arası mesafe olabiliyor. Bu durumun önüne geçebilmek için sağlıklı beslenerek afrodizyak etkili besinler tercih edilebilir. Ancak bu afrodizyak etkili besinler nelerdir? Peki bu besinler hangileri? İşte en çok önerilenler;

Çikolata : İçerisinde bulunan seretonin maddesi ile mutluluk arttırıcı olan çikolata bunun yanında bir afrodizyak sağlayıcıdır. Özellikle bitter çikolata bir afrodizyok olarak daha etkilidir.

Vanilya : Kokusunda davet var deyişi adeta vanilya için söylenmiş. Afrodizyak etkisini de koklamaya başladığınız andan itibaren etkisini gösteriyor. Vanilya bir çok tatlının içine karıştırılarak tüketilebilir. Ancak vanilya çayı hepsinden daha etkili olacaktır. Normal demlenmiş bir çayın içine bir çay kaşığı vanilya aroması ekleyin. İsterseniz süt de ekleyerek çayınıza tat katabilirsiniz. Bu çay size rahatlama hissi verecektir ve vücudun şeker istediğini de bastıracaktır.

Kekik : Daha çok erkekler üzerinde afrodizyak etkisi gösteren Kekik, et ve tavuk yemeklerinde kullanılan vazgeçilmez bir baharattır. Bol kekikli bir et yemeğe gidebilirsiniz hemen.

Karanfil : En güçlü afrodizyaklar arasında gösterilen karanfil aynı zamanda yorgunluk ve halsizliğe de iyi geliyor. Sabah içilen çaya atılacak olan bir iki karanfil, hem güne zinde başlamanıza yardımcı olur hem de afrodizyak etkisi ile cinsel gücünüzü arttırır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir