Ayrılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genellikle ilişki başlamadan veya başladıktan sonra yapılması gerekenler hakkında bilgi veren iliskiler.org bu sefer kötü durumlar hakkında öneriler yapıyor. Bugünkü konumuz ise ayrılırken dikkat edilmesi gereken hususlar üzerine. Bilindiği üzere ayrılmak / boşanmak ileriye dönük sorunlar yaratabiliyor. Bunu minimuma indirmek için ise aşağıda maddeler halinde açıkladığımız durumlara dikkat etmek gerekir.

  • İki taraf da memnun olana kadar bekleyin.

Güzel bir yaşantınız var iken birden ayrılma kararı aldığınızda bu durumun karşı tarafı derinden etkileyeceğini, beklenmedik tepkiler vereceğini unutmayın. Bu yüzden kafanızdaki düşüncelerinizi planlayarak zamana yayın. İlk günlerde sıkıldığınızdan bahsedin, daha sonraki günlerde tartışmalarınızda bıkkınlığınızdan, soğumanızdan bahsedin. Bu durum karşı tarafı da etkileyecek ve yavaş yavaş kafasına sokacaktır. Son evrede ise büyük bir tartışmada durumu direkt olarak söyleyin ve çözümün sadece bu olacağına onu inandırın.

  • Aranızdaki bağlantıları önceden koparın.

Birlikte iş yapıyorsanız bu işi daha önceden fark ettirmeden kesin. Aynı evde yaşıyorsanız (evli değilseniz) aile durumlarından dolayı farklı eve çıkmanız gerektiğini bahane edin. Çocuğunuz vs. var ise ve okuyorsa, yurtlu bir okula vermeye çalışın. Böylece ilk zamanlarda yalnızlığın hissedilmemesi için tüm bağlantıları önceden koparmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir