Ayrıldıktan Sonra Yapılması Gerekenler

Herkesin bir kez bile olsa kalbi kırılmıştır. Ayrılık başa geldiğinde yıkıcıdır, yakınlarımız bile bunu anlasa da hislerimizi hissetmekte zorluk çekerler. Fakat kalp ağrısını siz yaşarsanız ve orada yaşanan şey sizin için oldukça gerçektir. Bazı zamanlarda tamamen çaresiz bir şekilde kalabilir, bu acıya katlanamayacağınızı düşünürsünüz. Fakat hiçbir acının da kalıcı olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Eski Sevgilinizle İletişim Kurmayın

Ayrılık sonrasında yapılacakların başında gelir. Mesafenizi korumalısınız, mesaj atmamalı, e-posta göndermemelisiniz. Yüz yüze görüşmeyin ya da telefon görüşmesi de yapmayın. Sosyal medya hesaplarınız varsa bir süre ayrı kalmanız sizin için iyi olacaktır.

Duygularını Serbest Bırakmalısınız

Ağlayabilir, çığlık atabilir ve bağırabilirsiniz. Nasıl olursa olsun, hissetmiş olduğunuzu acıyı dışarıya atabilecek yolları bulmalısınız. Etrafınızdaki kişiler nazik bir şekilde, ayrılıkların zor olduğunu söyleseler de bu size başta dalga geçiyor havası verse bile, doğruyu söylediklerini unutmayın. Duygularınızı bir beyaz kağıda dökmeniz etkili olacaktır. Hayallerinizi, yaptığınız yanlışlarınızı, hissettiklerinizi kağıda dökerek ya da bilgisayar ortamında yazmanız sizi rahatlatacaktır.

Kabullenmeyi Deneyin

İlişkiyi bitirip, bununla başa çıkmak zordur. O kişi uzak durmanız, kabul etme evrenize daha erken ulaşacağınızı gösterir. Uzun bir süre olsa da işe yarayacaktır. Ayrılığı kabul edemiyor olsanız da artık sizi sevmiyorsa, yapacak bir durum olmuyor burada. Bu fikir sizi fazla üzüyor olsa durumu kabul ettiğiniz zaman büyük bir rahatlama yaşayabilirsiniz.

En Önemli Madde Sağlığınıza Dikkat Edin

İnsanların geneli ayrılık yaşadıktan sonra, kendilerini abur cubura yönlendirirler. Böylelikle bu durumda kendinizden tiksinmeye sebep olabilir. Abur cubur yerine spor yapabilirsiniz. Kendinize spor gibi eğlenceli aktiviteler bulun. Gün içerisinde kafanızı başka bir yöne yönlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir