Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

İlişkilerde sevgi ve saygının yanı sıra bakım da çok önemlidir. İki tarafında bakımlı olması gerekiyor. Sevgi ve saygının yetmediği bir noktada olabiliyor. Örneğin bir erkeğin eve geldikten sonra hiç ayaklarını yıkamadığını ve sürekli koktuğunu düşünün. Yanındaki hanım bu duruma ne kadar dayanabilir ki? İşte bu yüzden bakımınıza ve kokunuza dikkat etmeniz ilişki için önemlidir.

Ayak Kokusu İçin Önlemler

Ayağınızın kokmasını istemiyorsanız öncelikle ayağını sıkmayacak ve terletmeyecek ayakkabılar tercih edilmelidir. Kalın bir deriye sahip ayakkabı da termeye sebep olabilir. Bu yüzden bu tarz kalın ayakkabılardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ayağınızda oluşan kokuyu yok etmek için geceden ayağınıza soda döktüğünüzde, sabah kokunun yok olduğunu göreceksiniz. Ayak derisinde oluşan mantarlar kokuya neden olmasından dolayı bu mantarların oluşmamasına dikkat edilmesi önemlidir. Başkalarına ait ayakkabıları kullanarak ayak derinize mantar bulaştırabilirsiniz. Bu nedenle başka bir kişi ait ayakkabıların giyilmemesini de tavsiye ederiz. Sık sık çorap değiştirmek ayrıca tavsiyelerimizin arasındadır.

Gece ayakkabı içine koyulacak bir top naftalin ayak kokusunun önlenmesine yardımcı olur. Sabaha kadar ayakkabı içinde bekleyecek olan naftalin ayakkabı içerisindeki koku oluşturan maddeleri yok edecektir.  Uyumadan önce ayaklarınızı yıkayın ve talk pudrası ile güzelce pudralayın. Bu da terlemeyi ve dolayısıyla kokuyu önleyecektir. Ayakkabılarınıza kabartma tozu serpip bir gece bekletirseniz bu da önlemeye yardım edecektir. Ertesi gün bir bez ile ayakkabıları temizleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir